На факультеті фізичного виховання завершилась VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і здоров’я людини»

21 квітня 2022 р. розпочала роботу VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і здоров’я людини».

З вітальним словом до учасників та гостей звернулася ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, заслужена працівниця освіти України, членкиня-кореспондентка Міжнародної академії педагогічної освіти, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки України Марина Гриньова. Насамперед Марина Вікторівна наголосила на важливості проведення цього традиційного наукового зібрання, яке не просто об’єднало науковців та освітян з різних куточків України та світу, а й стало плідним майданчиком для обміну досвідом та спілкування.

На відкритті конференції проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Василь Фазан окреслив основні тематичні напрями наукових студій, наголосив на актуальності та важливості проведення педагогічних досліджень з проблем формування здорового способу життя особистості, розвитку інклюзивної освіти та адаптивного спорту, впровадження інновацій у процес підготовки майбутніх фахівців до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Декан факультету фізичного виховання, доктор педагогічних наук, професор Павло Хоменко відзначив, що наукове зібрання об’єднало 140 учасників, з поміж яких 25 докторів наук, професорів більше ніж з 17 закладів освіти різних регіонів України та зарубіжжя, підкреслив значимість унеску присутніх науковців, котрі, попри нелегкий час, забезпечують неперервність академічних традицій, та подякував учасникам за співпрацю.
У пленарному засіданні з доповідями виступили провідні фахівці вітчизняних та зарубіжних закладів освіти та спортивних організацій: Микола Носко – доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, дійсний член НАПН України, Відмінник освіти України, Заслужений діяч науки і техніки України; Георгій Коробейніков – доктор біологічних наук, професор Національного  університету фізичного вихованні і спорту України, завідувач кафедри спортивних єдиноборств та силових видів спорту, професор Німецького університету спорту Кельну; Ольга Мехед – докторка педагогічних наук, доцентка завідувачка кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка; Андрій Дяченко – доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри водних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України; Людмила Шестерова – кандидатка наук з фізичного виховання та спорту, професорка, завідувачка кафедри теорії й методики фізичного виховання Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Оксана Корносенко – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Сергій Кіприч – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України; Валерій Жамардій – доктор педагогічних наук, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я, фізичної терапії, ерготерапії з спортивною медициною та фізичною реабілітацією Полтавського державного медичного університету; Надія Анісовець-Єгорова – начальниця управління Волонтерського руху ІІ Європейських Ігор (2019), менеджерка зі зав’язків з громадськістю Європейської конфедерації боксу; Ірина Восслер – викладачка кафедри фізіотерапії Університету Кайзер (Флорида, США);Сергій Літош – співзасновник системи ЛЛМ (Ляпко-Літош методика), науково-методичний консультант спортсменів-атлетів Канади; Оксана Даниско – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Після завершення пленарного засідання учасники конференції продовжили наукові дискусії під час секційних доповідей, присвячених актуальним проблемам фізичного виховання, спорту і здоров’я людини.

За матеріалами конференції видано збірник наукових праць, який розміщено в інституційному репозитарії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.