НАВЧАННЯ  ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В ЗОНІ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ РИЗИКІВ ВІД ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

 Студенти факультету  фізичного виховання та спорту долучилися до  тренінгу від  Асоціації саперів України про захист населення в зоні війських дій та попередження ризиків  від  вибухонебезпечних предметів.

          Спочатку розглянули захист населення в зоні військових дій.  При підготовки житла,  ознайомилися з небезпекою в приміщенні.  Так, під час нападу незахищені вікна і гострі предмети становлять значну небезпеку для людини. Перший крок – це накриття люстр, необхідно прибрати предмети, що б’ються, щоб зменшити травмування від обломків. Під час нападу, необхідно подалі триматися від вікон та інших небезпечних предметів. Необхідно заняти безпечне положення –  захистити потилицю, закрити вуха, заплющити вухі та відкрити рота. Місця безпеки розташовані подалі від вікон. Ховатись необхідно, дотримуючись правила двох стін, з подальшою евакуацією в більш безпечне місце: в підвальне приміщення  або укриття.

Якщо ви знаходитись на вулиці, під час бомбардування необхідно заняти безпечне положення,  уникати людних закладів, заправних станцій, електостанцій, супермаркетів тощо. Перечекати краще в лісосмузі, подалі від військових, стратегічно важливих об’єктів та адміністративних споруд.   Розглянули евакуацію після нападу, засвоїли, що покидати будівлю необхідно спокійно і впорядковано. Використовувати потрібно сходи для евакуації з будівлі. Ліфтом не користуватися. Взяти з собою аварійну сумку та аптечку. Перед евакуацією переконайтесь, що у вас є папірець з інформацією, за яким можна знайти рідних у випадку. якщо загубився.

Наступною темою розглянули ризики від вибухонебезпечних предметів, де наші студенти засвоїли три золотих правила безпеки:

  1. Не підходь.
  2. Не чіпай.
  3. Повідом службу порятунку  за номером 101.

На тренінгу була розглянута ідентифікація загроз – міни, які поділяються на протипіхотні та протитранспортні. Студенти засвоїли, що не можна торкатися боєприпасів, що не вибухнули, тому що до 30% боєприпасів не спрацьовують, а термін їх бойової роботи практично необмежений. Залишені боєприпаси та набої  також складають небезпеку для життя  –  можна травмуватися, отримати опіки, втратити частини кінцівок, зору, тому чіпати їх небезпечно.  Також небезпеку становлять детонатори/ підривники, міні-пастки,  а також саморобні вибухові пристрої.

Особливу увагу на тренінгу приділили небезпечним територіям, де зруйнована інфаструктура, необроблені поля, місця бойових дій, зруйновані будівлі, покинута техніка, військові позиції, де можуть залишатися рештки  мін та боєприпасів, які дуже небезпечні. Особливу увагу звернули на попереджувальні знаки, які поділяються на офіційні та неофіційні.

     Якщо знайшов підозрілий предмет дотримуйся таких правил:

1, Зупинись.

2. Не рухайся – первір, чи є поруч ще якісь підозрілі предмети.

3. Обережно відійди подалі  від небезпеки, по можливості рухаючись тим шляхом, яким пройшов.

4. У безпечному місці залиш якусь позначку (червону стрічку, хустку) та повідомте слкужбу порятунку за телефоном 101.

Якщо став свідком підриву на міні:

  1. Зупинись та не підходь до постраждалого.
  2. Залишайся на безпечній відстані, говори з постраждалим, поклич на допомогу та зателефонуй 101.
  3.  Продовжуй розмовляти з постраждалим до приїзду рятувальників з безпечної відстані.

Дякуємо Асоціації саперів України за змістовний тренінг, за надані корисні знання в складний для країни час!

You may also like...