Завершилась традиційна Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Роль фізичної культури і спорту в збереженні та зміцненні генофонду нації»

19-20 квітня квітня 2023 року на кафедрі медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбулась традиційна Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Роль фізичної культури і спорту в збереженні та зміцненні генофонду нації». З вітальними словами до учасників конференції виступилидоктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор, проректор із наукової роботи ПНПУ імені В. Г. КороленкаВасиль Васильович Фазан, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету фізичного виховання і спорту ПНПУ імені В. Г. Короленка Павло Віталійович Хоменко, директор КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМЕНІ С. БУБКИ», майстер спорту з дзюдо, заслужений тренер України Ігор Казимірович Анушкевич.

Серед доповідачів були гості нашого Університету Савченко В.І. (директор Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради Полтавської області), Кузьменко С.О. (викладач кафедри загальноосвітніх дисциплін Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформації ім. Героїв Крут), Горбенко К.Ю. (викладачка КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМЕНІ С. БУБКИ», аспірантка кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури ПНПУ імені В.Г. Короленка).

Доповідачі розглянули питання оптимізації та реформування системи шкільного харчування (Савченко В.І.); здійснили порівняльний аналіз підготовки бакалаврів у навчальних закладах України та за кордоном (Горбенко К.Ю.); проаналізували вплив тренувань з джиу-джитсу на фізичний, розумовий та морально-психологічний розвиток дітей та молоді для зміцнення генофонду нації (Кузьменко С.О.).

З доповідями виступили наші випускники Пупко А.І. (учитель фізичної культури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 Полтавської міської ради) та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичного виховання і спорту Сергеєв М.А. (спеціальність 017 Фізична культура і спорт) та Педан О.О. (спеціальність 014 Середня освіта (Фізична культура)). У своїх доповідях вони висвітлили теми особливості формування психолого-педагогічних здібностей сучасного вчителя фізичної культури (Пупко А.І.), профілактики шкідливих звичок серед школярів (Педан О.О.) та актуальних питань правового регулювання відносин у сфері спорту (Сергеєв М.А.). З цікавою доповіддю на тему «Використання комп’ютерних технологій у навчанні аеробіці» виступиладоктор педагогічних наук, професор, завідувачкакафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури ПНПУ імені В. Г. КороленкаОксана Костянтинівна Корносенко. Також нею був продемонстрований фрагмент уроку із застосуванням комп’ютерних технологій для навчання базовим навичкам аеробічних комбінацій.

Доповіді учасників викликали зацікавленість серед слухачів, які активно задавали запитання, впродовж конференції виникали жваві, цікаві, змістовні дискусії. На конференції панувала доброзичлива, невимушена, дружна, комфортна атмосфера.

Організатори конференції – кафедра медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання факультету фізичної культури і спорту ПНПУ імені В.Г.Короленка

Модератор конференції – Мироненко С.Г. – кандидат біологічних наук, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання.

Дякуємо колегам за участь і співпрацю!

До наступних зустрічей!