У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулися І-ші учнівські наукові читання

27 квітня 2023 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулися І-ші учнівські наукові читання «The first steps to science».

Факультет фізичного виховання та спорту зустрів юних науковців в онлайн режимі, що дозволило безпечно й масово залучити до заходу представників шкільництва та студентства. На факультеті працювала секція «Актуальні проблеми фізичної культури, спорту та здоров’язбереження», яка зібрала поціновувачів фізичної культури і не обмежувала у виборі предмету й об’єкту дослідження.

Зі вступним словом до учасників конференції звернувся доктор педагогічних наук, професор, декан факультету фізичного виховання та спорту Павло Хоменко, який побажав учням успішного завершення школи та складання мультипедметного тесту для вступу у заклади вищої освіти, значущих наукових здобутків під мирним небом України, наголосив, що знання теоретичних основ фізичної культури та спорту дозволять зберегти здоров’я та підвищити спортивні результати.

Ініціативу у модераторстві конференцією виявили студенти факультету фізичного виховання та спорту – голова наукового сектору Віта Седун та культурно-масового сектору студентської ради Віталій Дзямка.

На засіданні свої доповіді представили Олексій Войтенко – учень КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області» (науковий керівник: Олександр Шарлай, вчитель фізичної культури КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області»), Вероніка Хоменко учениця КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 Полтавської міської ради Полтавської області» (науковий керівник: Світлана Божок, директорка КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 Полтавської міської ради Полтавської області»), Ярослава Плахотнюк учениця КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №26 (науковий керівник: Анастасій Арканова, вчитель фізичної культури КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №26), Анастасія Гарнець учениця КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області» (науковий керівник: Ірина Тараненко, доцент кафедри теоретико-методичних основ викладання спортивних дисциплін ПНПУ імені В. Г. Короленка), Орест Денисенко учень Полтавського міського центру позашкільної освіти (науковий керівник: Лариса Семеняка, директорка Полтавського міського центру позашкільної освіти, стейхолдер освітньої програми за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти) та Глорія Балацька учениця ліцею № 6 «Лідер» Полтавської міської ради (науковий керівник: Світлана Дяченко, директорка ліцею № 6 «Лідер» Полтавської міської ради, стейхолдер освітньої програми за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура) другого (магістерського) рівня вищої освіти).

Варто відзначити високий рівень підготовленості учнів, науковість й глибину їх досліджень, обізнаність, мотивацію та зацікавленість обраною темою. Презентації учасників відповідали напряму дослідження, вимогам щодо оформлення, були яскравими, змістовними, добре проілюстрованими.

Досвідом висвітлення наукових результатів поділилися й студенти факультету фізичного виховання та спорту Бут Зоряна (науковий керівник: Сергій Новік, доцент кафедри теоретико-методичних основ викладання спортивних дисциплін ПНПУ імені В.Г. Короленка), Владислава Кравченко (науковий керівник: доцент кафедри теорій й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури ПНПУ імені В. Г. Короленка), Віта Седун (Олена Согоконь, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання ПНПУ імені В. Г. Короленка). У ході активного обговорення проблемних питань галузі фізичної культури та спорту здобувачі освіти розширили свій загальний кругозір, отримали цінні знання та досвід.

Після завершення конференції учні отримали сертифікати учасника І-их учнівських наукових читань «The first steps to science», які дозволять підвищити рейтинг при вступі у заклад вищої освіти, а їх наукові керівники – подяки.

Адміністрація Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка висловлює подяку науковим керівникам за підготовку високоосвіченої молоді – майбутньої наукової еліти Полтавського регіону.